budzik

9 budzików dla największych śpiochów

Czego nie lubimy w swojej pracy? – na to pytanie wielu osobom odpowiedź wydaje się jednoznaczna. Oczywiście chodzi o poranne wstawanie. Bo ludzie są różni, jedni mają osobowość sowy, czyli lubią siedzieć do późna, a potem rano dłużej sobie pospać. I tylko niektórzy z nas są rannymi ptaszkami. Dla wielu osób 6 rano to środek nocy. Szczególnie ciężko jest wstać rano w poniedziałek. Tym, którzy mają problemy z porannym wstawaniem możemy poradzić tylko jedno – budzik. I to nie taki zwykły, ale specjalny budzik dla śpiocha.

1. Skrzeczące żabki

Ten budzik wygląda dosyć dziecinnie. Po prostu umieszczone są na nim dwie żabki. Jednak kiedy nadejdzie pora alarmu, z głośnika wydobywa się bardzo głośny hałas, wręcz jazgot. Taki budzik jest w stanie obudzić kogoś odpornego na zwykły alarm.

2. Uciekający budzik

A oto kolejny czasomierz. Zaletą tego budzika jest to, że ucieka rano przed swoim właścicielem. Jest tak skonstruowany, aby omijać przeszkody. Złapanie takiego zegara to nie lada wyzwanie, i właśnie o to chodzi. Zanim właściciel złapie swój budzik, tak się nabiega, że w końcu poczuje się obudzony.

budzik
budzik

3. Latający budzik

Ale może są tacy, którzy są w stanie szybko złapać rano swój uciekający budzik. Wyłączają go wtedy lub ustawiają na drzemkę i znowu idą spać. W takiej sytuacji pomoże być może budzik… latający. Na takim budziku umieszczone jest śmigło i gdy budzik się budzi, śmigło to odrywa się od zegarka i zaczyna fruwać po pokoju. Taki budzik nie przestaje dzwonić, nim nie znajdzie się śmigła i włoży na miejsce. Budzik ten zafunduje Ci taką poranną gimnastykę, że w końcu musisz się obudzić.

4. Wibrujący budzik

To sprzęt, który mruga światłem i wydaje dźwięk o natężeniu 120 dB. Poza tym ma dodatkową wibrującą i skaczącą podkładkę, którą można umieścić pod poduszką. Ten budzik może i jest (bardzo!) denerwujący, ale skuteczny.

5. Budzik – sportowy tyran

Czyli budzik zmuszający do ćwiczeń. Działa on w ten sposób, że aby wyłączyć alarm, należy aż 30 razy unieść hantle.

6. Budzik dywanowy

Ten budzik daje się wyłączyć dopiero wtedy, kiedy staniemy na dywanie obiema stopami. Jest to bardzo pomysłowy sposób na śpiocha.

7. Budzik dla oszczędnych

Oto budzik dla tych, których już nic nie obudzi oprócz… oszczędności. Trzeba przyznać, że to bardzo pomysłowy zegarek. Jest tak skonstruowany, że po każdym włączeniu drzemki i przesunięciu godziny wstawania, łączy się z kontem i przekazuje określone pieniądze na wybrany cel charytatywny.

8. Wyjątkowo głośny budzik

A właściwie najgłośniejszy budzik świata. W sieci można natrafić na filmik, na którym zawarta jest instrukcja, jak przerobić zwykły budzik na budzik niezwykle głośny. Ta zegarek jest w stanie obudzić sąsiadów którzy mieszkają dwa kilometry dalej!

9. Hydrauliczny budzik

Jeśli nie pomaga najgłośniejszy budzik świata ani budzik latający lub wpłacający pieniądze na konto, to może pomoże specjalne łóżko hydrauliczne sterowane budzikiem. Budzenie polega na tym, że o określonej godzinie łóżko zaczyna skakać, a my wraz z nim.

Komentarze Facebooka