Czy warto kupić zegarek za mniej niż 1000pln?

W powszechnym przekonaniu dobry zegarek to jednocześnie zegarek drogi. O ile jednak istnieje rzeczywiście zależność pozytywna pomiędzy ceną a jakością zegarka, to twierdzenie te nie jest do końca prawdziwe.

Na przekór modzie i obowiązującym trendom

Chcąc kupić zegarek w niższej cenie, nie musimy od razu rezygnować z jakości sprzętu. Stosując kilka znanych i prostych sztuczek, możemy zachować wysoką klasę zegarka, a jednocześnie nie rujnować naszych finansów. Przede wszystkim zrezygnujmy z kupna zegarków, które królują w reklamach i są szczególnie promowane jako hit sezonu. Kupując zegarek, który jest modny w danym roku, nadpłacamy często nawet trzydzieści do czterdziestu procent jego wartości. Są to pieniądze, które płacimy tylko i wyłącznie za markę. Jednocześnie ten sam zegarek po upływie dwóch trzech sezonów, potrafi kosztować o połowę taniej. Wystarczy zatem poszukać nieco starszych modeli, które w żaden sposób nie odbiegają w sensie jakości od produktów promowanych w tym sezonie.

Wykonanie

Możemy też odrobinę zmniejszyć nasze wymagania wobec zegarka bez większych konsekwencji dla samego działania urządzenia oraz jego trwałości i wytrzymałości. Zamiast kupować zegarek wykonany z tytanu, który jest materiałem lekkim, a jednocześnie odpornym na uszkodzenia mechaniczne, możemy wybrać stal, która jest równie wytrzymała, choć nieco cięższa. Możemy też zrezygnować ze szkiełka szafirowego na rzecz nieco tańszego szkiełka mineralizowanego. W ten sposób oszczędzić możemy nawet kilkaset złotych, a jednocześnie zakupić zegarek, który w sensie jakości nie będzie odbiegał znacząco od najlepszych przedstawicieli gatunku. Powinniśmy też wybierać modele, które będą długo nam służyć i nie będziemy zmuszeni do częstego ich naprawiania, czy wymiany poszczególnych części. Dlatego wybierzmy na przykład bransoletkę zamiast paska. Ten ostatni bowiem jest narażony na działanie wody, która sprawi, że po upływie czasu pasek stanie się estetycznie brzydki lub zwyczajnie nie będzie nadawał się dalszego użytku.

Marka

Warto też rozważyć rezygnacje z najbardziej markowych produktów. Nie chodzi broń Boże o kupowanie podróbek. Ich nabycie bowiem oznacza tylko i wyłącznie kłopoty. Nie otrzymamy od nikogo na taki zegarek gwarancji, co oznacza, że w przypadku kiedy urządzenie nam się popsuje, a w przypadku podróbek jest to praktycznie pewnie, to nikt nie naprawi nam zegarka. Po drugie podrobiony zegarek nie jest modny. I zostanie natychmiast rozpoznany przez kogoś, kto orientuje się, czym powinien się cechować modny i dobry jakościowo produkt tego typu. Ostatecznie tego typu zegarki wykonane są bardzo niechlujne i poza podrobioną nazwą mają niewiele wspólnego z jakością, jaka cechuje daną markę. Możemy natomiast rozejrzeć się za produktami mniej promowanych firm, które częstokroć cechuje równie wysoka jakość i trwałość, a jednocześnie kosztują czasami nawet o połowę mniej niż topowe odpowiedniki.

Wyróżnij się

Stosunkowo korzystnym wyjściem jest zakup zegarka, który będzie nas wyróżniał przy oczywistym zachowaniu jakości urządzenia. Takim rozwiązaniem są coraz modniejsze zegarki zbudowane z drewna. Ich trwałość jest porównywalna z zegarkami wykonanymi ze stali czy tytanu, a zastosowany mechanizm nie odbiega niczym od stosowanych w najmodniejszych produktach. Jednocześnie są to mechanizmy bardzo wygodne. Drewno jest przyjazne dla ludzkiej skóry. Nie powoduje podrażnień, odkształceń i co najważniejsze nie uczula skóry. Zegarki z drewna są też niezwykle lekkie. Produkty tego typu rzadko ważą więcej niż czterdzieści gram co czyni je wręcz niezauważalnymi w trakcie użytkowania.

Komentarze Facebooka