Dla kogo odpowiednie będą zegarki unisex?

Już w połowie XX wieku dostępnych w sprzedaży było coraz więcej rzeczy określanych jako uniwersalne. Podział na typowo kobiece i męskie zaczynał mieć coraz mniejsze znaczenie. Kilkanaście lat temu takie podejście jeszcze bardziej się nasiliło. Dzisiaj kupić możemy już uniwersalne perfumy, koszulki, a nawet zegarki.

Wielu producentów zegarków chętnie sięgnęło po trend tworzenia modeli uniwersalnych. W efekcie w ich ofercie pojawiły się zegarki, które podobać mają się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Co więcej, sprawne agencje marketingowe skutecznie przekuły takie podejście w sukces, podkreślając idee równouprawnienia i takiego samego traktowania klientów płci żeńskiej i męskiej. Idealnie wpisało się to w politykę antydyskryminacyjną, która nabiera coraz większego znaczenia.

Czym się różnią zegarki męskie od damskich?

Rzecz jasna większość dostępnych zegarków to nadal modele kobiece i męskie. W niektórych przypadkach wystarczy spojrzeć na zegarek, aby od razu wiedzieć dla kogo jest on przeznaczony. Nie zawsze jest to jednak takie proste. Najważniejsza różnica polega na wielkości tarczy. Nie ma w tym nic dziwnego: wszak męskie ręce są większe od tych kobiecych. W efekcie te czasomierze, które tworzone są z myślą o paniach mają zdecydowanie mniejszą tarczę. Różnice tyczą się też paska, który jest po prostu węższy.

Modele męskie pochodzące z tej samej kolekcji wyróżniają się często jeszcze jednym: ich funkcje są dużo bardziej bogate. Te przeznaczone dla pań pełnią również rolę swojego rodzaju biżuterii. Wychodzi się z założenia, że kobietom nie potrzebny jest cały szereg funkcji dodatkowych. Co zyskują panie? Więcej kolorów, zdobień, większe bogactwo stosowanych materiałów. Ma to rekompensować mniejsze możliwości.

Nie brakuje jednak osób, do których takie sztywne podziały absolutnie nie trafiają. Zegarki łączące potrzeby obu płci cieszą się coraz większą popularnością.

Czym charakteryzują się zegarki unisex?

Modele przeznaczone dla kobiet i mężczyzn to zarówno rozwiązania klasyczne, jak i nowatorskie zegarki drewniane, które cieszą się coraz większą popularnością. Kluczem do zegarków idealnie sprawdzających się w przypadku obu płci jest mała liczba zdobień. Brak nadmiernego przepychu podoba się zarówno paniom, jak i mężczyznom. Prosta tarcza o przeciętnym rozmiarze połączona z eleganckim paskiem wykonanym ze skóry to najlepsze, co można zaproponować osobom poszukującym uniwersalnego modelu zegarka. Czasomierze unisex to świetna propozycja dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania uniwersalne i jednocześnie naprawdę klasyczne. To zegarki, które sprawdzają się niezależnie od okoliczności.

Wybór zegarków unisex jest obecnie coraz większy. Producenci czasomierzy wiedzą, że trend ten przyjął się i sprawdza się naprawdę bardzo dobrze. Coraz więcej kobiet stawia na zegarki proste, klasyczne i pozbawione nadmiernych ozdób. Modele unisex idealnie wpisują się właśnie w takie oczekiwania. Również mężczyźni cenią zegarki uniwersalne zachwycające elegancją i stylem.

Komentarze Facebooka