Jak wybrać dobry damski zegarek

Odpowiedni zegarek dla kobiet powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale też współgrać z posiadaną garderobą i ozdobami biżuterii. Trudno jest zatem znaleźć zegarek, o którym można by powiedzieć, że jest uniwersalny. Niestety każda z pań musi dostosować wybór do swoich, indywidualnych potrzeb.

Zegarek odpowiedni do okazji

Zupełnie inny zegarek założymy na spotkanie biznesowe, do pracy, a inny, kiedy postanowimy pobiegać lub pójść na siłownie w parku. Zegarek, który sprawdzi się w biurze, powinien być subtelny i elegancki. Nie może być zbyt duży, bo zdominuje sylwetkę i trudno jest do niego dobrać ubranie. Musi mieć wyraźną tarczę z oznaczeniem godzin oraz wygodną bransoletkę lub pasek ze skóry wysokiej jakości. Do sukni wieczorowej pasować będzie nieco większe urządzenie, które może być ozdobione niewielkimi klejnotami i wykonane jest ze szlachetnego kruszcu. Powinien być dopasowany do posiadanej biżuterii. Wykluczony w tym wypadku jest pasek, obowiązuje zaś bransoletka.

Z kolei zegarek dla sportsmenki musi być wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wielofunkcyjny. Może być kolorowy i duży, ale musi być wodoszczelny i posiadać funkcje alarmu, krokomierza, termometr czy miernik prędkości. Wykluczone są produkty z bransoletką, która przy aktywności fizycznej będzie krępować nam ruchy przedramienia, a w sytuacjach ekstremalnych może być nawet niebezpieczna dla naszego zdrowia. Optymalnym wyborem jest plastik, kauczuk lub silikon które, choć są materiałami powodującym pocenie się nadgarstka, to jednocześnie są bardzo wygodne podczas wykonywania ćwiczeń.

Materiał i funkcjonalność

Określając przeznaczenie zegarka, warto pamiętać o jego funkcjonalności. Jeśli zdecydujemy się na przykład na zegarek ze skórzanym paskiem, musimy mieć świadomość, że materiał ten bardzo łatwo wchłania pot oraz co najważniejsze perfumy. Pod ich wpływem potrafi odbarwić się, co w oczywisty sposób uniemożliwia jego dalsze użytkowanie. Dlatego decydując się na skórzany pasek, zadbajmy o to, aby łatwo i tanio można go było wymienić na nowy. Kiedy decydujemy się na zegarek reprezentacyjny, to pamiętajmy, aby był on wykonany z jednego rodzaju materiału. Jeśli ma być złoty, to niech będzie wykonany ze złota w całości. Wszelkie połączenia materiałów wyglądają mniej korzystnie, a co najważniejsze szybciej się niszczą.

Współcześnie obowiązuje zasada, że damski zegarek ma być widoczny. Do lamusa odchodzą urządzenia na cienkich paskach o niezwykle drobnych kopertach. Hitami są kolorowe zegarki z dużym szkiełkiem i solidną bransoletką. Pamiętajmy jednak, że taki zegarek niekoniecznie nada się do pracy w biurze czy na spotkanie handlowe. Co oczywiste zegarek musi być dostosowany do stylu, w jakim się ubieramy. Jeżeli twoim wyborem są eleganckie kreacje, to sportowy zegarek będzie tu całkowicie nieprzydatny. Z kolei złoty zegarek z gustowną bransoletką nie pasuję w żaden sposób do popularnej bluzy kangurki. Bezpośrednio przy zakupie zwróć uwagę na długość bransoletki. Nie każdy produkt tego typu posiada bowiem regulacje. Pamiętaj też, że najwygodniej nosi się zegarki z jednolitą bransoletką, wykonaną z małych ogniwek.

Komentarze Facebooka