Modne męskie zegarki – jakie powinny być?

Dobrze dobrany zegarek męski powinien nie tylko spełniać podstawowe użyteczne funkcje, ale też podkreślać status i styl użytkownika. Aby tak było, zegarek musi spełnić kilka warunków i być odpowiednio dobrany do stroju oraz sytuacji.

Dobierz zegarek do stroju

Jeśli cenimy sobie styl sportowy i większość czasu spędzamy w dresach, bluzach lub też dżinsach to zrezygnujemy z eleganckich zegarków o klasycznym kształcie. Wybierzmy raczej zegarek sportowy, który będzie się wyróżniał odważną kolorystyką i niebanalnym wyglądem. Współcześnie dopuszcza się nawet bardzo jaskrawe kolory, które mogą kontrastować z kolorystyką stroju.

Zegarek powinien być nieco większy i może nawet przytłaczać nadgarstek. Kluczowym elementem jest tutaj wygoda. Wielką popularnością cieszą się produkty, które wykonane są w całości z gumy. Cechuje jest stosunkowo wysoka odporność na zgniecenia i nowoczesny design. Kiedy szukamy natomiast zegarka, który będzie nam służył w pracy i podczas wielokrotnych spotkań biznesowych, to dużo korzystniejszym wyborem będzie metalowy zegarek cyfrowy. Tu ważne jest wykonanie, marka oraz jakość produktu.

Zegarek nie powinien być zbyt duży, a z pewnością nie może być większy niż nadgarstek. W innym wypadku nie będzie się mieścił pod mankietem koszuli. W tego typu produktach ważna jest też kolorystyka. Nie jest ona tak restrykcyjna, jak w przypadku zegarków wizytowych, ale ekstrawaganckie kolory nie są wskazane. Zupełnie inne kryteria obowiązują, kiedy szukamy wyjątkowo eleganckiego zegarka, który będzie pasował do garnituru i służył nam jako uzupełnienie stroju podczas wytwornej kolacji. Najlepszym wyborem będzie tutaj styl klasyczny i minimalistyczny. Zegarek powinien być utrzymany w stonowanych kolorach, gdzie bransoletka jest srebrna, a tarcza oraz koperta w kolorze czarnym, oraz białym.

Nie oszczędzaj na jakości

Modny zegarek niestety musi kosztować. To nie oznacza wydania ostatnich oszczędności na zakup zegarka, ale kupując najtańsze produkty, nie możemy liczyć, że wzbudzą zachwyt u osób trzecich. Z gruntu wyeliminujemy zegarki wykonane z kiepskiej jakości materiałów, które mają tendencje do szybkiego zużywania.

Zegarek męski powinien być wytworzony ze stali, tytanu lub metalu szlachetnego. Wśród nich szczególną popularnością cieszy się tytan, który jest o trzydzieści procent twardszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne niż stal, a jednocześnie o prawie czterdzieści procent lżejszy. Zadbajmy też o odpowiedniej jakości szkiełko. Może być ono wykonane z szafiru lub mineralne. Odrzućmy natomiast plastik. Bardzo szybko wejdzie on w reakcje z wilgocią i przestanie spełniać swoje podstawowe funkcje.

Modny zegarek musi być też dobrany pod względem zapięcia. Bransoletka najlepiej sprawdzi się na masywnych eleganckich zegarkach. Pasek jest nieco wygodniejszy, ale nie komponuje się dobrze z dużymi metalowymi kopertami.

Pamiętać też musimy o doborze koloru zegarka do naszego ubioru. Oba elementy, a także buty czy pasek od spodni muszą współgrać kolorystycznie, a przynajmniej nie gryźć z resztą stroju.

Zegarki z drewna

Nowością, która staje się coraz bardziej modna wśród polskich klientów, są zegarki z drewna. Ich zaletą jest proekologiczność oraz unikatowość. Decydując się na zakup takiego zegarka, na pewno wyróżnimy się i zaakcentujemy nasz indywidualizm.

Dodatkową ich zaletą jest niewielka waga, co powoduje, że zegarki te łatwo się nosi. Ich waga nie przekracza w większości wypadków czterdziestu gramów, czyli ważą czterokrotnie mniej niż te wykonane z metalu. Drewno nie wywołuje też podrażnień skóry i nie uczula jej.

Komentarze Facebooka