Najważniejsze cechy modnych damskich zegarków

Zegarek dla kobiety jest nie tylko praktycznym urządzeniem, informującym o upływie czasu, ale też, a nawet przede wszystkim dodatkiem do stroju lub częścią biżuterii. Dlatego wybór odpowiedniego zegarka damskiego zajmuję nieco więcej czasu niż w przypadku męskich urządzeń tego typu.

Funkcjonalność

Podobnie jak w przypadku zegarków męskich, także te damskie odpowiedniki powinny odgrywać swoją podstawową rolę. Dlatego wybierając nawet najmodniejszy zegarek, nie możemy zupełnie zapominać o jego technicznych parametrach. Istotne jest, z jakiego materiału została wykonana koperta. Stalowa będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne i zgniecenia, ale też ciężka i nie zawsze wygodna na przedramieniu. Tytan jest dużo lżejszy, ale też niestety droższy.

Z kolei zegarki wykonane z drewna, nosi się praktycznie niezauważalnie, ale kosztem ich odporności na uszkodzenia oraz brakiem wodoszczelności. Bardzo ważne jest też szkiełko. Tu kryterium doboru jest bardzo proste. Odrzucamy plastikowe szkiełka, które są podatne na zarysowania i zupełnie nie pasują ani do eleganckich zegarków do pracy czy na spotkaniu biznesowe.

Kolejnym kryterium wyboru jest zapięcie. Bransoletka doskonale sprawdzi się, kiedy zegarek będzie nam służył podczas wieczornych wyjść, eleganckich kolacji czy ma być uzupełnieniem kreacji wieczorowej. Pasek jest często wygodniejszy i pasuje do zegarków, które nosimy w pracy i na co dzień. Modny zegarek sportowy, który służyć nam będzie podczas porannego biegania lub na wakacjach, powinien mieć pasek w całości wykonany z gumy.

Podobnego rozróżnienia dokonać możemy, wybierając funkcje zegarka. Ten sportowy powinien posiadać nie tylko stoper, alarm, ale też krokomierz i system mierzenia tętna. Biurowy ma być wyposażony w alarm i kalendarz. Zegarek biżuteryjny może być ich zupełnie pozbawiony, gdyż jego rolą jest uzupełnienie kreacji.

Rozmiar koperty i kolor

Model urządzenia, jego rozmiar i kolor ma mniejsze znaczenie w kwestii użyteczności, ale bezpośrednio wpływa na odbiór zegarka i jego wpasowanie się jako elementu kreacji. Zegarek, który dobieramy do stroju wieczorowego, powinien być stosunkowo niewielkich rozmiarów. Koperta nie może dominować stroju i całej sylwetki. Najlepiej, aby była utrzymana w klasycznym stylu. Może być zatem okrągła lub prostokątna. Warunkiem sine qua non jest zapięcie w formie bransoletki.

Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku zegarków, które nosimy do pracy lub do marynarki czy żakietu. Duże koperty będą nie tylko niewygodne, ale też źle się skomponują z resztą ubioru. Warto też zwrócić uwagę na mechanizm urządzenia. Cyfrowe zegarki są wygodniejsze i mniej awaryjne, ale w odbiorze społecznym, to te mechaniczne cieszą się większym szacunkiem i są powszechnie odbierane, jako bardziej eleganckie i droższe. Wynika to z faktu, że wiele czołowych firm, swoje najdroższe i najlepsze produkty produkuje w mechanicznej formie.

Mniejsze znaczenie w przypadku biurowego zegarka ma natomiast zapięcie. Dobrej jakości pasek, utrzymany w stonowanych kolorach będzie nawet lepiej pasować do takiego zegarka niż bransoletka.

Dodatki i ekstrawagancja

W zależności od sytuacji możemy pozwolić sobie na zegarek z dodatkowymi ozdobami lub w odważniejsze i bardziej stylowej kolorystyce czy konstrukcji. Do eleganckiej sukni idealnie pasować będzie na przykład zegarek biżuteryjny. Niewielkich rozmiarów, wykonany ze złota lub srebra i ozdobiony drogocennymi kamieniami, które poruszać się będą wraz ze wskazówkami zegarka.

W przypadku zegarków sportowych modną ozdobą będą wyraziste, wręcz rzucające się w oczy kolory. Intensywnie czerwony, niebieski czy żółty zegarek wykonany z gumy doskonale sprawdzi się zarówno do dresów i koszulki, jak i przy dżinsach oraz lekkiej koszuli bawełnianej.

Komentarze Facebooka