O czym pamiętać, wybierając zegarek na co dzień?

Nie brakuje osób, które nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez zegarka na ręku. Tymczasem okazuje się, że zakup jednego uniwersalnego modelu, który będzie świetnie pasował do wszystkich stylizacji naprawdę nie jest proste. Z zegarkami jest bowiem podobnie, jak z biżuterią: inną zakładamy na co dzień, inną zaś na wielkie wyjście. Co brać pod uwagę, wybierając codzienny zegarek?

Prostota przede wszystkim

Idealny zegarek na co dzień charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Im prostszy model, tym do większej liczby stylizacji będzie pasował. Świetnym pomysłem są drewniane zegarki, które nawiązują do stylu eco. Dobry zegarek na co dzień ma przede wszystkim naprawdę czytelne wskazówki. Dzięki temu bez trudu będziemy mogli odczytać godzinę. Ci, którzy nie chcą zaprzątać sobie pamięci wymianą baterii, powinni poszukać modelu zegarka z mechanizmem nakręcanym automatycznie. Obecnie wybór takich czasomierzy jest naprawdę ogromny.

Nie bez znaczenia jest także wielkość koperty. Zegarek powinien być dobrany tak, aby nadmiernie nie wystawał poza rękę. Należy wystrzegać się także zakupu zegarka zbyt małego, który na nadgarstku będzie wyglądał po prostu śmiesznie.

Co z paskiem? Miłośnicy rozwiązań uniwersalnych powinni postawić na klasyczną skórę. Kolor czarny to pewność, że zegarek będzie prezentował się na ręce świetnie niezależnie od tego, co mamy na sobie. Czy oznacza to, że nie można postawić na bransoletę? Jest to rozwiązanie już dużo mniej uniwersalne. Wymaga większego zastanowienia przy doborze stroju. Zegarek na bransolecie będzie również mocno rzucał się w oczy, co nie każdemu właścicielowi czasomierza odpowiada.

Elegancja czasami niezbędna

Wybierając zegarek, który ma nam służyć na co dzień, nie można zapomnieć o tym, jaki zawód wykonujemy. Jeżeli w pracy obowiązuje nas ścisły dres code, musimy to uwzględnić podczas wyboru czasomierza. Panowie, którzy w pracy zmuszeni się nosić garnitur mogą bez przeszkód postawić na drewniany zegarek, który także z takim strojem świetnie się komponuje. Wśród zegarków wykonanych z drewna coś dla siebie znajdą także kobiety zmuszone z niezwykłą dbałością wybierać strój do pracy. UWAGA: kobiecy zegarek wcale nie musi być usiany cyrkoniami.

Czy cena ma znaczenie?

Wiele osób jest przekonanych, że dobry zegarek to drogi zegarek. Tymczasem okazuje się, że naprawdę dobre jakościowo czasomierze nie kosztują dzisiaj dużo. Bez wątpienia należy wystrzegać się kupowania podróbek. Jest to nie tylko nielegalne, ale jest także ogromną modową wpadką. Jeśli zależy nam na niezwykłym zegarku, który będzie odznaczał się doskonałą jakością, a jednocześnie będzie wyglądał niebanalnie, ten wykonany z drewna jest świetnym wyborem.

Dla wielu osób zegarek jest nieodłącznym towarzyszem każdego dnia. Są tacy, którzy zdejmują czasomierz wyłącznie do kąpieli. Na szczęście dzisiaj bez trudu uda się nam znaleźć zegarek idealnie pasujący do codziennych stylizacji. Taki, który nie tylko będzie świetnie wyglądał, ale będzie trwały, elegancki i wyjątkowy.

Komentarze Facebooka