Zegarki, które wywołują zawrót głowy. Ceną!

 

Powiedzmy sobie szczerze: większość z nas nie jest gotowa zapłacić za zegarek więcej niż około dwieście złotych. Są osoby, które kuszą się na droższe zegarki, ale na ogół wydatek i tak ma się zamknąć w kwocie pięciuset złotych. Tymczasem na świecie nie brakuje zegarków, za które ktoś zdecydował się zapłacić prawdziwy majątek. Przyjrzyjmy się bliżej najdroższym czasomierzom na świecie, które osiągnęły zawrotne ceny przyprawiające o prawdziwy ból głowy.

Chronometr nr referencyjny 2458

Pojawił się na aukcji zorganizowanej w 2012 roku przez Dom Aukcyjny Christie. Jego historia sięga do roku 1952, kiedy to powstał. Nie jest więc zegarkiem, który może pochwalić się zaskakującą ilością lat. Tym jednak, co wywindowało cenę jest nie wiek, ale zastosowanie materiały oraz precyzja wykonania. Jest to czasomierz, który posiada certyfikat Pieczęcie Genewskiej. Dzięki niemu można być pewnym, że został wyprodukowany w Szwajcarii. Przekłada się to oczywiście na jego jakość bowiem to właśnie Szwajcaria uważana jest za prawdziwą stolicę czasomierzy. Za jaką kwotę udało się go sprzedać? Nabywca zdecydował się przeznaczyć na jego zakup kwotę blisko czterech milionów dolarów. Naprawdę trudno w to uwierzyć!

Platinum World Time 1415 HU

To kolejny szwajcarski czasomierz. Powstał w formie Patek Philippe. Co ciekawe, mało kto wie, że ojcem firmy był Polak. Na obrotowej tarczy zegarka znajduje się motyw przeszło czterdziestu regionów, państw, a także miast. Ile trzeba było zapłacić za ten czasomierz, aby znaleźć się w jego posiadaniu? Ponad cztery miliony dolarów.

Calibre 89

To kolejna propozycja od firmy Patek Philippe. Co ciekawe, to czasomierz dość młody – powstał dopiero w roku 1989. Tym, co sprawiło, że znalazł się w kręgu zainteresowań kolekcjonerów jest niezwykle skomplikowana budowa. Nie bez znaczenia jest także fakt, że takich zegarków powstało tylko cztery. Ile trzeba było zapłacić za ten czasomierz na aukcji? Udało się uzyskać kwotę przeszło pięciu milionów dolarów!

Chronometr numer referencyjny 1527

To kolejny zegarek, którego cena może przyprawić nas o zawrót głowy. To także kolejny czasomierz, który wyszedł z firmy Patek Philippe. Powstał w roku 1943, a więc jeszcze wówczas, gdy toczyła się druga wojna światowa. Do wykonania zegarka wykorzystano złoto o próbie 750 i cenne klejnoty, które wykorzystane zostały do jego ozdobienia. Na aukcję trafił w roku 2010. zapłacono za niego prawie sześć milionów dolarów.

Patek Philippe Supercomplication

To prawdziwy rekordzista wśród zegarków, jeśli chodzi o cenę. Dom Aukcyjny Sotheby uzyskał za niego kwotę przeszło dwudziestu czterech milionów dolarów. Przeciętny użytkownik czasomierzy powie z pewnością, że trzeba postradać zmysły, aby tylko zapłacić za zegarek. Podkreślić jednak należy, że jest to czasomierz wyjątkowy. Powstał w 1933 roku na zlecenie działającego w Nowym Jorku bankiera. Zegarek nie tylko odmierza czas, ale również pokazuje fazy księżyca, a także czas wschodu i zachodu słońca. Koperta wykonana został ze złota, co bez wątpienia podniosło cenę zegarka.

Komentarze Facebooka